Yaz Enstitüsü - Bilgilendirme

Genel Açıklama

ÜYEP’li olmanın ayrıcalığını yaşamak isteyen Türkiye geneli ortaokul ve 9. sınıf düzeyindeki üstün yetenekli öğrencileri yaz döneminde ÜYEP Yaz Enstitüsü’nün zengin hizmetlerinden faydalanabileceklerdir. 2 haftalık eğitim serüveni çok farklı coğrafyalardan programa kabul edilen öğrencilerin birbirleriyle bilgi ve yaşam deneyimi paylaşımına olanak sağlayacaktır. ÜYEP Yaz Enstitüsü hem uygulamaların Anadolu Üniversitesi’nin donanımlı laboratuvarları ve akıllı sınıflarında yapılması hem de dersleri yürütenlerin Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi’nin alanlarında uzman öğretim üyeleri ve uzman öğretmenlerden oluşması bakımından öğrencilere farklı bir eğitim deneyimi yaşatacaktır. Bu sayede öğrenciler akademik ve sosyal becerilerini geliştirecek, öğretici ve eğlenceli bir ortamda yeni arkadaşlıklar kuracaktır. Bunların yanı sıra öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nin kampüs hayatından faydalanabilecekler ve üniversite öncesinde kampüs hayatı ve geleneğini deneyimleyebileceklerdir.
 

2019 yılında fen bilimleri, matematik, edebiyat, jeoloji, sosyal bilimler, bilgisayar teknolojileri ve güzel sanatlar gibi alanlarda 40 farklı ders açılması planlanmaktadır. Bazı derslerde arazi çalışmaları, bazılarında ise laboratuvar çalışmaları olacaktır. Öğrenciler kendi sınıf düzeylerinde ve çakışmayan dersler arasından arzu ettikleri sayıda ders seçimi yapabilecektir.
 

ÜYEP yaz enstitüsü olarak Türkiye genelinde ortaokul ve 9. sınıf düzeyindeki üstün yetenekli öğrencileri iki hafta süren programımıza davet ediyoruz!