Yaz Enstitüsü - Bilgilendirme

Genel Açıklama

"Fizik Aşkına" dersi dışında 19 ders Yaz Enstitüsünde açılacaktır. Kontenjanı uygun olan dersler ÜYEP İnstagram sayfasında hikaye kısmından duyurulacaktır. 
Ders kaydı yapan öğrencilerimiz kontenjanların uygun olması durumunda ders ekleme işlemi yapabilirler. Bunun için bizimle iletişime geçiniz.(2 Haziran'dan sonra)

Tanılama belgesini göndermeyen öğrenciler

Ber*** **ĞAN      7. Sınıf

Der** B*****EŞLER    5. Sınıf

Ege***LİVAN      5. Sınıf

Yiğ*** ER        5. Sınıf

Eğer tanılama belgesi veya Bilsem öğrenci belgesi göndermedi iseniz lütfen göndermeden ödeme yapmayınız. Yaz Enstitüsü Programına kimlerin katılabileceği web sayfamızda açıklanmıştır.
Ödemeler 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.
Ödeme yaparken açıklama kısmına ödemeyi yapan kişinin TC kimlik numarası yazılması zorunludur. 
Ders programına https://uyep.anadolu.edu.tr/yaz-enstitusu/basvuru-bilgi bağlantı adresinde bulunan kutuya öğrencinizin TC kimlik numarası ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz.
Ders programında bulunan ders saatine göre her ders için 500 TL ödeme yapılacaktır. Mezuniyet programı bir ders değildir.  Programlarınızda görünen "Mezuniyet" için ayrıca ödeme yapılmayacaktır.

ÜYEP’li olmanın ayrıcalığını yaşamak isteyen Türkiye geneli ortaokul ve 9. sınıf düzeyindeki üstün yetenekli öğrencileri yaz döneminde ÜYEP Yaz Enstitüsü’nün zengin hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

Bu sene  bir hafta sürecek eğitim serüveni çok farklı coğrafyalardan programa kabul edilen öğrencilerin birbirleriyle bilgi ve yaşam deneyimi paylaşımına olanak sağlayacaktır.

ÜYEP Yaz Enstitüsü hem uygulamaların Anadolu Üniversitesi’nin donanımlı laboratuvarları ve akıllı sınıflarında yapılması hem de dersleri yürütenlerin Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi’nin alanlarında uzman öğretim üyeleri ve uzman öğretmenlerden oluşması bakımından öğrencilere farklı bir eğitim deneyimi yaşatacaktır. Bu sayede öğrenciler akademik ve sosyal becerilerini geliştirecek, öğretici ve eğlenceli bir ortamda yeni arkadaşlıklar kuracaktır. Bunların yanı sıra öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nin kampüs hayatından faydalanabilecekler ve üniversite öncesinde kampüs hayatı ve geleneğini deneyimleyebileceklerdir.

2023 Yaz Enstitüsü  19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Ders programına web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2023 yılında fen bilimleri, matematik, edebiyat, ekoloji, sosyal bilimler, bilgisayar teknolojileri ve güzel sanatlar gibi alanlarda 20 farklı ders açılması planlanmaktadır. Bazı derslerde arazi çalışmaları, bazılarında ise laboratuvar çalışmaları olacaktır. Öğrenciler kendi sınıf düzeylerinde ve çakışmayan dersler arasından arzu ettikleri sayıda ders seçimi yapabilecektir.

Açılacak dersler ders modülü ekranında ders içerikleri ile birlikte yer almaktadır.

ÜYEP yaz enstitüsü olarak Türkiye genelinde ortaokul ve 9. sınıf düzeyindeki üstün yetenekli öğrencileri bir hafta süren programımıza davet ediyoruz!

Anadolu Üniversitesi ÜYEP öğrencimiz değilseniz(hafta sonu kurumumuzda Fen ve Matematik dersi alan öğrencilerimiz ile bu programdan mezun öğrencilerimiz ÜYEP öğrencisi olarak adlandırılmaktadır) lütfen tanılama belgeleri ile Bilsem öğrenci belgelerini  yine aynı e-posta adresine gönderiniz.  Tanılama belgesi olmayan ve göndermeyen öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

TAKVİM

22-26 Mayıs : Ders seçimi haftası

22-29 Mayıs : Tanılama belgelerinin gönderilmesi 

1 Haziran-  : ödemelerin yapılması (1 Haziran'dan önce ödeme yapmayınız)

19 Haziran :derslerin başlaması