Yaz Enstitüsü - Bilgilendirme

Genel Açıklama

ÜYEP’li olmanın ayrıcalığını yaşamak isteyen Türkiye geneli ortaokul ve 9. sınıf düzeyindeki üstün yetenekli öğrenciler yaz döneminde ÜYEP Yaz Enstitüsü’nün zengin hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

İki hafta sürecek eğitim serüveni çok farklı coğrafyalardan programa kabul edilen öğrencilerin birbirleriyle bilgi ve yaşam deneyimi paylaşımına olanak sağlayacaktır.

ÜYEP Yaz Enstitüsü hem uygulamaların Anadolu Üniversitesi’nin donanımlı laboratuvarları ve akıllı sınıflarında yapılması hem de dersleri yürütenlerin Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi’nin alanlarında uzman öğretim üyeleri ve uzman öğretmenlerden oluşması bakımından öğrencilere farklı bir eğitim deneyimi yaşatacaktır. Bu sayede öğrenciler akademik ve sosyal becerilerini geliştirecek, öğretici ve eğlenceli bir ortamda yeni arkadaşlıklar kuracaktır. Bunların yanı sıra öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nin kampüs hayatından faydalanabilecekler ve üniversite öncesinde kampüs hayatı ve geleneğini deneyimleyebileceklerdir.

2024 Yaz Enstitüsü  24-28 Haziran  ve 1-5 Temmuz  tarihleri arasında yapılacaktır. 

Ders programı güncel hali web sayfamızdan yayınlanmıştır.

2024 yılında fen bilimleri, matematik, edebiyat, ekoloji, sosyal bilimler, bilgisayar teknolojileri, ekonomi ve güzel sanatlar gibi alanlarda 24 farklı ders açılması planlanmaktadır. Bazı derslerde arazi çalışmaları, bazılarında ise laboratuvar çalışmaları olacaktır. Öğrenciler kendi sınıf düzeylerinde ve çakışmayan dersler arasından arzu ettikleri sayıda ders seçimi yapabilecektir.

Açılması planlanan dersler ders modülü ekranında ders içerikleri ile birlikte yer almaktadır. Ders programında dersler kısaltma şeklinde yer almaktadır. Örneğin 5 ve 6. sınıflarda 1. hafta 13.30 da Felsefe I ve Müzede Drama dersleri ayrı satırlarda gösterilmektedir. Bunlardan sadece birisi öğrencimiz tarafından seçilebilecektir.

Oyunlarla Matematik A ve B aynı ders öğretmeni tarafından aynı içerikle farklı saatlerde açılan dersi ifade etmektedir. Lütfen iki dersi aynı anda seçmeyiniz.

ÜYEP yaz enstitüsü olarak Türkiye genelinde ortaokul ve 9. sınıf düzeyindeki üstün yetenekli öğrencileri bir hafta süren programımıza davet ediyoruz!

Başvuru sonrasında aşağıdaki linki kullanarak başvuru durumunuzu kontrol ediniz. Tanılama belgesi gönderdikten ve ilgili bilgilendirmeyi de okuduktan sonra ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ders programına https://uyep.anadolu.edu.tr/yaz-enstitusu/basvuru-bilgi bağlantı adresinde bulunan kutuya öğrencinizin TC kimlik numarası ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz.


TAKVİM

27 Mayıs : Ders programının duyurulması

3-7 Haziran: Ders seçimi haftası (Başvuru bağlantısı Pazar gününü Pazartesi gününe bağlayan gece 00.00'da aktif olacaktır)

3-7 Haziran: Tanılama belgelerinin gönderilmesi 

3-10 Haziran  : ödemelerin yapılması

24 Haziran : Derslerin başlaması