Haberler

5. ÜYEP BELLEK OLİMPİYATI

Anadolu Üniversitesi Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (ÜYEP) düzenlenen bu yıl beşincisi gerçekleştirilen "ÜYEP Bellek Olimpiyatı"nda 100 üstün yetenekli öğrenci mücadele etti.

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi Kongre Merkezi Salon Anadolu'da gerçekleşen "5. ÜYEP Bellek Olimpiyatı ve ÜYEP Mezuniyet Töreni"ne öğrencilerin aileleri, öğretim görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, etkinlikte yaptığı konuşmada, ÜYEP'in TÜBİTAK desteğiyle 2007 yılında kurulduğunu söyledi. ÜYEP'in 2007 yılından beri eğitim faaliyetlerini hız kesmeden arttırdığını belirten Gündoğan, "Kuruluşundan bu yana ÜYEP'e katkı sağlayan öğretim görevlilerimize teşekkür ediyorum. Öğretim görevlilerimiz burada çocuklarımızın eğitimi için fedakarca çalışmalar içinde bulundu. Sadece şehrimizde değil ülkemiz genelinde her şehirden üstün yetenekli çocuğumuz üniversitemizde eğitim aldı. Buradan mezun olan öğrencilerimiz inşallah ülkemize, vatanımıza fayda getirecek işlerde bulunurlar" dedi.

"Hafıza" teması ile düzenlenen "5. ÜYEP Bellek Olimpiyatı"nda mücadele eden 100 öğrenci arasında Berk Budak, Ufuktan Özbayrak, Candaş İnanç Çayırlı, Arda Atik ve Emine Uyar birinci oldu.

Program sonunda öğrenciler keplerini atarak mezuniyet sevincini yaşadı.