Duyurular

AVRUPA YETENEK NOKTASI YENİ BAŞVURU DÖNEMİ

Avrupa Üstün Yetenek Konseyi (ECHA) üstün yetenekli bireylerin gelişimlerini desteklemek, bu alanda çalışan kurumların birbirlerine tecrübelerini aktarabilmek ve yeni ufuklar açabilmek için Avrupa Yetenek Desteği Ağını güçlendirmek amacıyla yeni yetenek noktaları ve merkezleri oluşturmayı hedeflemektedir. Bu amaca yönelik ilk duyuru döneminde Türkiye'den üç kurum Avrupa Yetenek Noktası olarak akredite edilmiştir. Bu kurumlara http://echa.info/high-ability-in-europe/ adresinden ulaşılabilir. 

16 Nisan 2016 - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında yetenek noktası olmak için yeni başvurular alınacaktır. Avrupa Yetenek Noktası için akredite olmak isteyen kurumlar başvuru yapabilirler. Başvuru formu ve ayrıntılı bilgi aşağıdaki linklerde mevcuttur.

http://echa.info/158-call-for-application-to-be-a-european-talent-point-or-to-be-an-associated-european-talent-point

Avrupa Yetenek Merkezi başvuruları ise 8 Mayıs 2016 tarihine kadar ECHA tarafından kabul edilecektir. Ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkten alınabilir.

http://echa.info/155-call-for-application-to-be-a-european-talent-centre-or-an-associated-european-talent-centre

NOT: Başvuru için kubrasozel@gmail adresine mail atıldıktan sonra iki gün içerisinde başvurunun alındığına dair yanıt alınmaz ise, Anadolu Üniversitesi 0222 335 05 80 / 1913 aranarak bilgi verilmelidir. Bazı kurumların uzantısına sahip mailler gereksiz kutusuna düşebilmektedir.